Korony dla Matki Bożej w Sadłowie

​18 lat po kradzieży w kościele w Sadłowie k. Rypina, na obraz Matki Bożej Częstochowskiej powróciły korony – dar serca parafian. Uroczystego aktu nałożenia koron dokonał ks. inf. Marek Smogorzewski, dziekan rypiński.
sadłowo

Staraniem wielu osób, które ofiarowały Matce Bożej złote kosztowności, udało się wykonać nowe korony dla Madonny i Dzieciątka Jezus. Korony te zostały przygotowane w pracowni Argentum w Koszelówce k. Płocka. – Nie myśleliśmy, że nam się uda przez te lata zgromadzić tyle złota, tyle funduszów, by można był Matce Bożej korony przywrócić. Ale pomoc tylu ludzi i ich dobra rada dopomogły nam, że ponad 70 rodzin ofiarowało swoje kosztowności dla Matki Najświętszej, a wiele, wiele innych swoim groszem wsparło to dzieło – mówił w czasie uroczystości ks. kan. Rostkowski.

– To nie tylko przywrócenie koron, ale ukazanie nam królewskiej godności Maryi, którą ma w Polsce i w naszej parafii – mówi ks. kanonik. – Gdy bowiem sprowadzano ten obraz w 1904 roku do Sadłowa, trwały jeszcze zabory, a ludzie patrzyli na Maryję Królową. W tamtych czasach to było wyznanie, że w tym miejscu nie car, ale Maryja króluje – dodaje ks. Rostkowski.

 

Zobacz wszystkie zdjęcia z uroczystości.

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress